1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
17 серпня 2018

Борг Києва вдвічі більше за інвестпрограму оновлення електромереж

Борг столичних споживачів електроенергії перед ДТЕК Київські електромережі на 1 серпня 2018 року становить майже 1 млрд грн. Серед найбільших боржників – населення та підприємства життєзабезпечення міста комунальної форми власності. Зокрема, борг населення за спожиту електричну енергію сягнув 400 млн грн.  Юридичні особи заборгували за електроенергію 472 млн грн, в тому числі найбільший боржник ПАТ АК «Київводоканал». За вісім місяців 2018 року комунальне підприємство збільшило заборгованість з 104 млн грн до 290 млн грн. Для порівняння, борг Київводоканалу дорівнює вартості майже 160 тис. «розумних» лічильників, встановлення яких сприяє економії електроенергії майже на 50%.
 
Крім того, загальний борг Києва за спожиту електроенергію в 2 рази більше, ніж затверджена Інвестиційна програма ДТЕК Київські електромережі на 2018 рік, та в 10 разів більше, ніж сума коштів, які мають бути спрямовані на ремонтні роботи. Кошти на виконання інвестиційної програми, модернізацію та ремонтні роботи є часткою тарифу для споживачів, який щорічно встановлює регулятор (НКРЕКП).
 
Регулярна затримка в оплаті може привести до зупинення реалізації інвестиційних та ремонтних програм, тому що ДТЕК Київські електромережі зобов’язані у першу чергу перераховувати кошти за спожиту електроенергію клієнтами в ДП «Енергоринок». Таким чином, накопичена самими ж киянами  та київськими комунальними підприємствами заборгованість ставить під загрозу якість та стабільність електропостачання столиці.
 
ДТЕК Київські електромережі закликає клієнтів своєчасно розраховуватися за спожиті послуги та не накопичувати борги. Нагадуємо, сплатити за електроенергію через інтернет можна за допомогою Особистого кабінету на сайті або платіжних інтернет-систем, зокрема – Payhub, Portmone, Easy pay тощо. Повний перелік веб-сервісів є на сайті.