1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
01 квітня 2019

На вимогу постачальника «останньої надії» ДП Укрінтеренерго 2 значущих об'єкта Києва з 1 квітня 2019 року буде відключено від електропостачання

Оператор системи розподілу змушений виконати вимогу Постачальника «останньої надії» ДП Укрінтеренерго та припинити електропостачання з 1 квітня 2019 року споживачам, у яких закінчився термін договору з ПОН, а договори з новими постачальниками не були укладені.

У березні постачальник останньої надії (ПОН) ДП Укрінтеренерго подав заявки на відключення від електропостачання таких соціально-значущих для Києва споживачів:

*ТОВ «Київська будівельна компанія» (Будмайданчик одного з проектів Войцеховського)

*ТОВ «ТРК» (Частина бізнес центру «Європа Плаза»)

27 березня Кабінет Міністрів України своєю Постановою №200 рекомендував ДП Укрінтеренерго з 1 квітня 2019 року укласти договори на постачання електроенергії за вільними цінами з усіма споживачами, які раніше перебували у цього ДП на постачанні електроенергії як у постачальника «останньої надії». Умова для укладення такого договору є відсутність у споживачів договорів з новим постачальником.

Станом на 31 березня ОСР ДТЕК Київські електромережі не отримав повідомлення про укладення ДП Укрінтеренерго нових договорів з такими клієнтами на поставку електроенергії за вільними цінами або повідомлення про відкликання заявки на відключення. ОСР зобов'язаний виконати вимоги законодавства і задовольнити заявку ПОН в означений термін 1 квітня 2019 року.

Раніше повідомлялося про те, що в зв'язку з закінченням дії договору з постачальником останньої надії від електроенергії можуть бути відключені 64 об'єкти. Разом з тим 62 компаніям вдалося знайти нового постачальника.

Нагадаємо, що в нових умовах ринку оператор системи розподілу ДТЕК Київські електромережі зобов'язаний негайно виконати вимогу і припинити електропостачання клієнту, отримавши від постачальника заявку на відключення споживача. Це є такою ж функцією ОСР, як і розподіл електроенергії мережами, експлуатація і ремонт мереж, підстанцій, ліній електропередач. Невиконання ОСР заявки на відключення та продовження електропостачання всупереч вимогам постачальника - пряме порушення Закону «Про ринок електричної енергії» і Правил користування роздрібного ринку електроенергії.

З 1 січня 2019 відповідно до Закону «Про ринок електричної енергії» в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Енергопослуги клієнтам надають різні компанії - оператор систем розподілу (ОСР) та компанії-постачальники. ОСР відповідає за якість електропостачання та управляє технічною інфраструктурою, здійснює ремонти і будівництво електромереж, підключення і відключення споживачів. При цьому з усіх питань, пов'язаних з розрахунками за електроенергію, спожиту з 1 січня 2019 го, клієнтам потрібно звертатися до постачальників електроенергії. Компанії, які не знайшли постачальника вчасно, згідно ст.64 ЗУ Закону «Про ринок електричної енергії» і рішення Кабінету Міністрів, з 1 січня стали клієнтами постачальника «останньої надії».