1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
04 квітня 2019

ЖК «Східна брама»: Невиконання техумов призвело до проблем зі світлом

В Києві існує декілька десятків об’єктів, де досі не вирішені питання стабільного електропостачання. Один з них – ЖК «Східна брама» (скандального забудовника Войцехівського), надійне та безперебійне живлення якого можливе лише після виконання вимог будівельного та земельного законодавства, введення будівництва в експлуатацію та виконання технічних умов по приєднанню до електромереж.

При спорудженні багатоповерхівок електропостачання об’єктів здійснюється у два етапи: за тимчасовою (живлення будівельного майданчика) та постійною схемою (живлення зданого в експлуатацію будинку) електропостачання.

Об’єкти, що розташовані на будівельному майданчику будинків ЖК «Східна брама», на сьогодні отримують електроенергію за тимчасовою схемою живлення, тобто лише для потреб будівельних механізмів, що забезпечують зведення споруд. Фактично ж на місці будівельного майданчика, з грубим порушенням земельного законодавства та законодавства у сфері будівництва, зведені та заселені будинки. Для живлення цих багатоповерхівок, з набором притаманних сучасному помешканню приладів, потужності тимчасової схеми живлення об’єктивно не вистачає. Більш того, порушення вимог до здійснення електропостачання суттєво знижує рівень безпеки для будинків та може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій.

Для здійснення надійного електропостачання забудовнику видані технічні умови на підключення за постійною схемою живлення будинків (тих, які зведені у відповідності до вимог чинного законодавства). Нажаль, технічні вимоги не виконуються, через що сотні київських сімей стали заручниками ситуації, яка склалася, та змушені потерпати від проблем з відключенням світла.

ДТЕК Київські електромережі розуміє проблеми мешканців, які щодня зіштовхуються з побутовими труднощами, та наголошує на тому, що вирішення питання з забезпеченням надійної схеми електропостачання можливе лише після виконання вимог будівельного та земельного законодавства та введення будинків в експлуатацію.