1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
27 травня 2019

Масштабна модернізація: ДТЕК Київські електромережі реконструює підстанцію «Бортничі»

Нові трансформатори, вимикачі та розподільчий пристрій. ДТЕК Київські електромережі почав масштабну реконструкцію підстанції «Бортничі». Проект вартістю 50 млн грн завершать восени. Після оновлення підстанції міська влада зможе почати модернізацію Бортницької станції аерації. Нові потужності забезпечать для стратегічного об'єкта надійне і безперебійне електроживлення.

Устаткування електропідстанції «Бортничі» до листопада повністю оновлять. Застарілу техніку, яку вже давно ніде не виробляють, замінять на сучасну. Проект загальною вартістю 50 млн грн − частина інвестиційної програми ДТЕК Київські електромережі на 2019 рік.

У ході робіт повністю замінять відкритий розподільчий пристрій напругою 110 кВ, два трансформатори потужністю 40 МВА. Встановлять сучасні елегазові вимикачі 110 кВ, вакуумні вимикачі 35 і 6 кВ, а також мікропроцесорні пристрої релейного захисту та автоматики. Все це нове обладнання забезпечить подальшу стабільну роботу підстанції.

Фактично ДТЕК Київські електромережі створить нову підстанцію на місці старої. Спочатку планувався тільки капітальний ремонт. Фахівці прорахували, що його вартість склала б 70-75% від ціни нового обладнання. Тож, з огляду на важливість об'єкта для всієї інфраструктури Києва, компанія прийняла рішення дофінансувати проект і будувати підстанцію практично з нуля.

Підстанція «Бортничі» почала працювати в далекому 1965 році. Її основне завдання − забезпечувати електроенергією Бортницьку станцію аерації. Устаткування електропідстанції вже відпрацювало два нормативних терміни експлуатації − більше 50 років.

Після масштабної реконструкції електропідстанції міська влада зможе почати таку необхідну модернізацію Бортницької станції аерації. Тієї самої, де очищають стічні води столиці та київської агломерації. Від надійності її роботи залежить екологічне благополуччя не тільки Дарницького району Києва. Велика аварія може призвести до масштабної екологічної катастрофи, якщо неочищені стічні води потраплять до Дніпра.

«Повне оновлення обладнання підстанції «Бортничі» − це важлива складова частина великого інфраструктурного проекту. Він створить надійну енергетичну базу для початку масштабної реконструкції Бортницької станції аерації. У перспективі електропідстанція стане для неї основним джерелом живлення, − підкреслив операційний директор ДТЕК Київські електромережі Віталій Шайда. − Також після реконструкції з'явиться можливість підключати до енергомережі нових споживачів. Це особливо актуально для Дарницького району, який зараз активно забудовується».