1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
20 червня 2019

Загроза залишитися без світла: черговий житловий комплекс Києва не може виконати умови підключення до електромереж

Житловий комплекс за адресою вул. Ракетна, 24 системно не виконує вимоги підключення до електромереж. У перспективі жителі, які купили квартири в цих будинках, можуть відчути проблеми з електропостачанням.

Проблема з підключенням житлових комплексів за адресою вул. Ракетна, 24 (ЖК «Деміївський квартал», ЖК «Панорамне містечко» один із проектів скандально відомого забудовника Войцеховського) до електромереж триває вже не перший рік. Забудовник не поспішає виконувати технічні умови для приєднання будинків за постійною, надійної та безпечною схемою живлення. Більш того, з 2014 року не виконані навіть техумови для приєднання будівельних механізмів за тимчасовою схемою для забезпечення функціонування будівництва. В результаті виникли серйозні ризики для електропостачання сотень квартир та безпеки людей.

Житлові будинки комплексу заселяються з порушенням будівельних та санітарних вимог. Недотримання законодавства ставить під загрозу життя людей. Одна з трьох земельних ділянок житлового комплексу розташована в охоронній зоні високовольтних ліній електропередач 35 кВ «Китаївська - ТЕЦ 5». Її випадковий обрив через негоду або інші непрогнозовані чинники може призвести до трагічних наслідків. Для врегулювання цієї проблеми в серпні 2014 року було підготовлено технічні вимоги на перенесення цих електричних мереж. Однак, до сьогоднішнього дня вони також не виконані. Більш того, термін виконання замовником умов договору про приєднання закінчився в грудні 2018 року.

ДТЕК Київські електромережі звертає увагу жителів, власників, забудовника, організацій мешканців та інших зацікавлених сторін на необхідності дотримання норм законодавства, охоронних зон електричних мереж і виконання технічних умов приєднання. Зі свого боку, компанія ДТЕК Київські електромережі готова надати необхідні консультації.

В іншому випадку компанія не зможе взяти на себе відповідальність за безпечне використання електрики в житловому комплексі за адресою вул. Ракетна, 24 (ЖК «Деміївський квартал», ЖК «Панорамний містечко»). Порушення діючих норм і стандартів може призвести до нештатних і надзвичайних ситуацій. У тому числі на небезпеку можуть наражатися й самі жителі.