1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
16 липня 2019

Віртуальна реальність на службі київських енергетиків

Унікальний тренажер розробили в компанії ДТЕК. Інноваційний VR-симулятор дозволяє електромонтерами ДТЕК Київські електромережі тренуватися виконувати найскладніші роботи. Як працює віртуальна технологія, зацікавилися й фахівці з Європейського фонду освіти (ETF).

Тренажер з технологією віртуальної реальності розробили і вперше в світі застосували на ДТЕК Курахівська ТЕС, коли навчали робітників-електроенергетиків. VR-симулятор в режимі реального часу імітує виробничі і часто потенційно небезпечні для життя ситуації. Так енергетики відточують майстерність, але не ризикують життям. Як це працює - показали європейським колегам електромонтери підстанції «Троєщина» ДТЕК Київські електромережі.

«На нашому підприємстві створена серйозна навчальна база і ми використовуємо найпередовіші освітні новації для підготовки. За допомогою VR-тренажера інформація краще сприймається і запам'ятовується. А значить фахівці точно її успішно застосують на практиці», - резюмував операційний директор ДТЕК Київські електромережі Денис Бондар.

Європейський фонд освіти обрав VR-тренажер, як один з найбільш інноваційних, представлених на 19-й зустрічі в Брюсселі «Кваліфікації та навички». Відеоролик про роботу з тренажером при навчанні електромонтерів, знятий фахівцями ETF, буде розміщений на соціальній платформі європейської комісії в жовтні 2019 року.

«ДТЕК - один з флагманів впровадження технології віртуальної реальності в електроенергетиці. Енергетика - основа майбутнього цифрового світу. Ми бачимо, як ДТЕК інвестує в інновації. Ми підтримуємо цей проект і відібрали його в числі семи з 350 перспективних, поданих нам на розгляд з країн-партнерів ЄС», - зазначив Арієн Дей, експерт Європейського фонду освіти.

В Академії ДТЕК адаптують унікальні можливості VR-тренажера для кожного підприємства, яке входить до складу холдингу. У планах - разом з VR-комплексом застосовувати костюм віртуальної реальності TeslaSuit. Це дозволить створити максимально реальні відчуття в будь-який, навіть найскладнішій, ситуації.