1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
20 листопада 2019

Безпека птахів: ДТЕК розширив програму порятунку лелек на Київщину

Щороку в Україні гине 26 видів птахів від зіткнення з лініями електропередач і ураження струмом, особливо страждає – білий лелека. На захист лелек ДТЕК з 2013 року реалізовує програму із встановлення струмозахисних платформ для гнізд птахів. На сьогодні встановлено 136 захисних платформ у Дніпропетровській та Донецькій областях, в листопаді 2019 року перші 2 платформи з’явилися в м. Києві. В 2020 році компанія планує системно продовжити реалізацію проекту на Київщині.

Проект із захисту лелек – продовження глобальної політики ДТЕК із сталого розвитку і відповідає напрямку Глобального договору ООН – «збереження біорізноманіття видів живих істот». Компанія розпочала його реалізацію у 2012 році у Дніпропетровські та Донецькій областях, перше спеціальне лелече «безпечне» гніздо встановили восени 2013 року в с. Піщанка Новомосковського району на Дніпропетровщині. В 2019 році програма була поширена і на м. Київ.

«У містах лелеки часто гніздяться на опорах повітряних ліній електропередач, таких у Києві – всього 12%, проте і на них нерідко можна побачити пташине гніздо. Тож робота наших фахівців вчасно помітити птахів, а потім перенести гніздо на спеціальні платформи» - зазначив Маріс Куніцкіс, генеральний директор ДТЕК Київські електромережі.

За його словами, у багатьох європейських країнах енергетичні компанії беруть на себе обов’язок захищати птахів від інцидентів на опорах, зокрема, така практика поширена у Італії та Литві. «Мені приємно, що тепер і київські енергетики продовжать гарну ініціативу захисту довкілля. Це одна з частинок великої системної роботи ДТЕК із сталого розвитку», – додав Куніцкіс.

Гнізда, які енергетики ДТЕК Київські електромережі почали встановлювати в столиці, представляють собою спеціальну металеву платформу-корзину. Вона кріпиться до електроопори вище рівня електричних дротів. Така конструкція допомагає убезпечити птахів та унеможливлює аварійні ситуації, що інколи трапляються через облаштування пташиних гнізд безпосередньо на електроопорах. Адже коли неукріплене гніздо сповзає на дроти – це може призвести не тільки до руйнування гнізда та загибелі птаха. Але й стати причиною серйозної аварії – обриву дротів, пожежі, знеструмлення

Як повідомлялося раніше, ДТЕК підписав Глобальний договір ООН в 2007-му році. Щороку компанія інвестує в проекти зі сталого розвитку більше 3,5 мільярдів гривень.

Посилання на відео установки гнізд лелек в Києві.