1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
08 листопада 2018

ДТЕК Київські електромережі модернізує ключовий енерговузол Дарниці

Після оновлення обладнання підстанції «Позняки» зросте надійність електропостачання для усього Дарницького району та житлових масивів з особливо щільною забудовою.
 
Лівий берег Києва – район динамічної забудови та високої щільності населення. Через це навантаження на інфраструктуру, у тому числі й електричні мережі, – одна з найвищих у столиці. Щоб здійснювати стабільне електропостачання для існуючих та забезпечити електроенергією майбутніх мешканців Дарницького району (а це близько 340 тис. мешканців), ДТЕК Київські електромережі розпочало масштабну модернізацію ключового енерговузла масиву – підстанції (ПС) «Позняки».


 
Реконструкція ПС «Позняки» 110 кВ стала частиною Інвестиційної програми ДТЕК Київські електромережі у 2018 році. На модернізацію компанія спрямувала понад 130 млн гривень.
 
Проект реалізується в два етапи упродовж 2018-2019 років. Перший – власне встановлення нового сучасного обладнання комплексної розподільчої елегазової установки (КРУЕ) 110 кВ. Другий – будівництво кабельної лінії 110 кВ ПС «Позняки» - ПС «Славутич».
 
Станом на сьогодні КРУЕ 110 кВ вже змонтовано й запущено, до нього підключено обладнання, збудовані та заживлені дві кабельні лінії 110 кВ в сторону ПС «Харківська». Компанія закінчила налаштування обладнання та вже у листопаді вводить в експлуатацію перший пусковий комплекс.


 
Будівництво ж кабельної лінії 110 кВ ПС «Позняки» – ПС «Славутич» створить нові можливості для ремонту транзитів 110 кВ від ТЕЦ-5 до Дарницької ТЕЦ та далі до ПС «Бровари». А ці лінії є стратегічно важливими для електропостачання міста в цілому, бо саме вони є первинною ланкою подачі електрики споживачам.
 
«Після завершення обох етапів проекту лівобережна частина Києва отримає оновлене потужне джерело живлення. Суттєво підвищиться надійність електропостачання споживачів житлових масивів «Осокорки» та «Позняки». Модернізація також забезпечить можливість для нових приєднань. В умовах щільної забудови це дуже важливо для усього Дарницького району, коли старих потужностей інколи не вистачає. Оновлена підстанція – серйозний вклад нашої компанії у розвиток інфраструктури Києва», – зазначає заступник генерального директора ДТЕК Київські електромережі Віталій Шайда.
 
Довідково:
ПС «Позняки» 110 кВ була введена в експлуатацію у 1996 році, коли почав забудовуватись житловий масив «Осокорки» та «Позняки». На той час на підстанції було встановлено досить потужне обладнання – колонкові маломасляні вимикачі типу ВМТ-110, силові трансформатори 110 кВ потужністю 40 МВА тощо. Термін його експлуатації – 25-30 років. Наразі навантаження збільшилися та виникла необхідність модернізувати електрообладнання.