1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
19 квітня 2019

ДТЕК Київські електромережі звернувся до правоохоронних органів через незаконне споживання електроенергії «Межигір'ям» під управлінням АРМА

Національний парк урочище «Межигір'я» заборгував 13,6 млн грн за електроенергію. ДТЕК Київські електромережі звернувся у Вишгородське РВВС Київської області через бездоговірне споживання електроенергії «Межигір'ям»,  що знаходиться під управлінням Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Протягом 11 місяців, які АРМА є управителем об’єкту – агентство так і не уклало договір про постачання і розподіл електроенергії із жодною з енергопостачальних компаній, не має договору з розподілу електричної енергії. Відповідно електроенергія споживається без договору, що є порушенням закону «Про ринок електричної енергії».

15 квітня 2019 р.  ДТЕК Київські електромережі  звернувся у Вишгородське РВВС Київської області  через бездоговірне споживання електроенергії Національним парком урочищем «Межигір'я»  (ТОВ «Танталіт»).  Це є порушенням закону України «Про ринок електричної енергії»  та Правил роздрібного ринку електричної  енергії* і підпадає під  ознаки кримінального правочину відповідно статті 188-1 ККУ «Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання».
Національний парк урочище «Межигір'я» було передано в управління державному агентству АРМА ще  29.05.2018**. Незважаючи на те, що АРМА є управителем об’єкту  більше 11 місяців, агентство так і не уклало договір про постачання і розподіл електроенергії із жодною з енергопостачальних компаній та не має договору з розподілу електричної енергії.
ДТЕК Київські електромережі неодноразово звертався до АРМА із пропозицією укласти договір на розподіл  електричної енергії, зокрема востаннє – 18.01.2019, проте відповіді отримано не було. Через це компанією було прийнято рішення обмежити  подачу електроенергії на об’єкт за процедурою передбаченою законодавством.   Для цього у березні компанією було  направлено  до АРМА офіційне звернення щодо доступу на підстанцію «ПС-110 Прибережна» для проведення відключення об’єкту. Проте  працівники ДТЕК Київські електромережі двічі були не допущені до підстанції третіми особами у камуфляжі, які представлялися  представниками ГО НПУ «Межигір’я». Чи мають ці особи  зв'язок  із АРМА – компанії невідомо.
Під час спроби відключення ДТЕК Київські електромережі склав офіційні акти про недопуск та самовільне підключення до електромереж від 25.03.2019 і 8.04.2019 і направив їх до АРМА.  Недопуск оператора системи розподілу до об’єкту  для відключення, є грубим  порушенням законодавства*.
Станом на 01.04.2019 заборгованість Національного парку урочища «Межигір'я» (ТОВ «Танталіт») за спожиту електричну енергію, яка охоплена рішеннями суду, становить 13, 6 млн грн. Разом з тим, договір між ПрАТ «Київенерго» та ТОВ «Танталіт» закінчився 01.01.2016.  З цього періоду компанія ПрАТ «Київенерго» та ДТЕК Київські електромережі, як її правонаступник, неодноразово виступали з  різноманітними ініціативами щодо  оформлення догорів на постачання та розподіл електроенергії. Проте всі спроби перевести споживання електроенергії об’єктом на законні засади – виявилися марними.
Як відомо із відкритих джерел, Національний парк урочище «Межигір'я» протягом усього часу  вів комерційну діяльність, кошти з якої направлялися на утримання Парку, проте, з невідомих компанії причин – не направлялися на оплату спожитих послуг з електропостачання. З 01.01.2016 до 08.04.2019 об’єктом було  самовільно спожито електроенергію у обсязі  близько 22 млн кВт*г. на суму більше 41 млн грн.  
Нагадаємо, з  1 січня 2019 року в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Підприємства, організації, установи, чия договірна потужність електроустановок перевищує 150 кВт), мали до 11 грудня 2018 року вибрати собі постачальника електроенергії та укласти з ним договір на ринкових умовах. Споживання електроенергії без договору на поставку і розподіл електроенергії є порушенням діючого законодавства про ринок електричної енергії. Національний парк урочище «Межигір'я» не має договору на постачання електричної енергії з 01.01.2016 р.
 
*Закон «Про ринок електричної енергії», ст.77 – Відповідальність за порушення законодавства, що регулює функціонування ринку електричної енергії ;
Пункти 3.1.9. 5.5.5. Правил роздрібного ринку електричної  енергії –  «Самовільне  споживання та  підключення  струмоприймачів до електричної мережі з метою безоблікового споживання електричної енергії».
**Ухвала Печерського районного суду м. Києва від  № 757/25776/18-к та від 06.06.2018 № 757/27722/18-к.