1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Новини
16 травня 2019

Потужна електромережа: в Києві будують високовольтну кабельну лінію для Дарниці

Електролінія 110 КВ «Позняки-Славутич» стане додатковим джерелом живлення для 340 тисяч мешканців Дарницького району. І буде надійно та стабільно забезпечувати електрикою як нинішніх клієнтів - жителів масивів Осокорки та Позняки, так і майбутніх. Цей проект - частина інвестиційної програми ДТЕК Київські електромережі.

Довжина нової підземної кабельної електролінії «Позняки-Славутич» - два з половиною кілометри. Вартість проекту - 26 млн грн. Це фінальний етап масштабної модернізацій підстанції «Позняки», який включений до інвестиційної програми компанії на 2019 рік.

Роботи ведуть одночасно на підстанціях «Позняки» і «Славутич». З боку ПС «Позняки» під землею вже проклали кілометр кабелю. Щоб не перекривати рух на найбільшій трасі міста, енергетики бурять під дорогою горизонтальні тунелі. В них і прокладуть кабель. Далі лінію поведуть до Наддніпрянського шосе - на підстанцію «Славутич».

Високовольтну лінію ПС «Позняки» - ПС «Славутич» введуть в експлуатацію в кінці року.

Перший етап - реконструкцію підстанції «Позняки» закінчили в листопаді минулого року. Тоді встановили сучасну комплексну розподільчу елегазову установку, побудували дві високовольтні кабельні лінії в бік Харківського масиву. Інвестували в цей етап близько 130 млн грн.

Підстанція «Позняки» - великий енергооб'єкт, який ввели в експлуатацію у 1996 році. Вона з'явилася під час активної забудови житлових масивів Осокорки та Позняки.