Для дому Для компанiй
1588
(067)
(050)
210-1588
для стаціонарних
Увага! Реформа!
​​

 

Що потрібно знати кожному про реформу ринку електроенергії?
1 січня 2019 року в Україні розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії для того, щоби він почав працювати за європейською моделлю. Законодавчо зміни передбачені новим Законом «Про ринок електричної енергії», який фактично є «енергетичним безвізом», зробить ринок відкритішим і створить нові можливості та вигоди для клієнтів.
Що це означає для мешканців Києва? Які компанії тепер будуть їх обслуговувати?
З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу – ДТЕК Київські електромережі й компанія-постачальник – Київські енергетичні послуги.

Раніше функції з розподілу та постачання електроенергії були зосереджені в одній компанії – ДТЕК Київські електромережі (раніше – ПАТ Київенерго). Європейський досвід показує, що коли функції розділені між двома незалежними компаніями – система працює швидше та зручніше для клієнта. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях, обслуговує клієнтів якісніше й оперативніше. Це дві незалежні компанії – з різними кол-центрами, рахунками та ліцензіями.

Кому потрібно передавати показання лічильника електроенергії?
Покази лічильників приймає постачальник електроенергії та оператор системи розподілу. Різниця в тому, що постачальник може відразу розрахувати вартість і сформувати рахунок, а ОСР тільки приймає свідчення. На практиці це означає, що, передаючи свідчення ДТЕК Київським електромереж, ви зможете їх побачити в рахунку постачальника універсальних послуг, а передаючи свідчення постачальнику ви зможете відразу побачити рахунок і оплатити його.
Що буде з Центрами обслуговування клієнтів? Тепер це будуть різні ЦОКи?
ЦОКи будуть розміщуватися за колишніми адресами. Тільки тепер у них прийматимуть фахівці відразу двох компаній, які проконсультують вас із будь-яких питань. Зокрема – у них можна буде докладніше дізнатися про реформу енергоринку. Інформація буде розміщена на інформаційних стендах і в підготовлених інформаційних матеріалах.
Як продовжити споживати електроенергію з 1 січня 2019 року?
Щоби продовжити споживати електроенергію як зазвичай, необхідно приєднатися до Публічного договору на постачання електроенергії постачальником універсальних послуг – Київські енергетичні послуги, а також окремо – до договору про надання послуг із розподілу електроенергії ДТЕК Київські електромережі. Ознайомитися з ними можна, відповідно, на сайті dtek-kem.com.ua. Клієнтам зовсім не потрібно спеціально відвідувати Центри обслуговування клієнтів або телефонувати до кол-центру, щоби приєднатися до цих договорів. Держава передбачила спрощену процедуру приєднання: усе, що необхідно зробити, – це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Клієнту необхідно зробити це в лютому 2019 року, у момент оплати послуг за січень 2019 року (Якщо клієнт просто сплатить рахунок і/або продовжить споживати електроенергію – це буде вважатися його згодою з умовами публічного договору й автоматично приєднає його до послуг двох компаній – постачальника електроенергії та розподільчої компанії). Треба зазначити, що тарифи ДТЕК Київські електромережі й постачальника універсальної послуги регулює держава в особі НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг). Цей підхід єдиний для всієї України.
Як із січня зміняться рахунки за електроенергію? Це будуть два окремі рахунки?
У клієнтів і далі залишається всього один рахунок за електроенергію, у якому з’являться дві окремі рядки: вартість послуг із розподілу та вартість електроенергії, ця модель розрахунків прийнята в Європі. Зміна в структурі тарифу не означає його збільшення. Тариф для побутових клієнтів і далі регулюється державою. Перший оновлений рахунок побутові клієнти отримають у лютому 2019 року за електроенергію, спожиту в січні. Зверніть увагу, всі розрахунки проводяться через постачальника електроенергії.
Як передавати показання?

Показання можна передавати через компанію ОСР, але рахунок клієнти отримають від постачальника універсальної послуги. Доступні способи передачі показань:

 • Сайт: dtek-kem.com.ua
 • Кол-центр 1588
 • Facebook

Для клієнтів набагато зручніше передавати показання постачальнику, так як клієнти відразу зможуть сформувати рахунок і оплатити його. Доступні способи передачі показань:

 • Особистий кабінет клієнта
 • Кол-центр
 • Для користувачів системи електронних платіжних систем реквізити поміняються автоматично. Тут також можна передавати показання лічильників.
А якщо оплачувати через банк або інтернет-банкінг. Як бути в цьому разі?
Якщо ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, у лютому 2019 року необхідно вказати нові реквізити отримувача – компанії-постачальника. Реквізити будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам у лютому 2019 року.
Як клієнтам будуть повернуті переплати за електроенергію?
Клієнтам, у яких на кінець розрахункового періоду буде сформована переплата, її буде повернуто шляхом перерахунку грошей постачальнику універсальних послуг і зараховано на особовий рахунок клієнта. Про суму повернутих грошей клієнтів буде проінформовано в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.
Які функції в Оператора системи розподілу?

Оператор системи розподілу (OCP) ДТЕК Київські електромережі:

 • відповідає за якість і надійність електропостачання
 • керує системою розподілу
 • експлуатує та ремонтує лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти
 • здійснює під’єднання/від’єднання від системи розподілу (ліній)
 • встановлює лічильники електроенергії й фіксує їхні показання.

До нього ж треба звертатися з питань якості електропостачання, нового під’єднання або заміни лічильника. Компанія також відповідатиме за експлуатацію та ремонти ліній передач, під’єднання та від’єднання споживачів, а також може встановлювати прилади обліку електроенергії.

Які функції в компанії постачальника?
 • постачає електроенергію споживачам,
 • обслуговує клієнтів із питань нарахувань та розрахунків вартості й умов оплати, коректності розрахунків за електроенергію
 • фіксує показання лічильників
 • надає клієнтам додаткові послуги, наприклад, з енергоефективності.

Крім того, у кожному регіоні Держава вибирає одного постачальника електроенергії населенню та малому бізнесу, називається він Постачальник універсальної послуги. У Києві такий енергопостачальник – Київські енергетичні послуги. Київські енергетичні послуги протягом 2-х років з дня отримання ліцензії виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території відповідно до Закону «Про ринок електричної енергії» (пункту 13 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення").